2016. jún 25.

az elmúlt héten...

írta: P.Gabriella
az elmúlt héten...

...többször is szembetalálkoztam a nyers, durva, a törvényeket be nem tartó emberrel. Olyan volt, mint egy mellbe ütés. Nem tudtam vele mit kezdeni. Bántó volt és nem tudtam elfogadni. Kellett a megértés. Mit ad Isten :) mostani olvasmányomban pont megtaláltam a megfelelő oldalon erre a választ. Van az emberiségnek egyfajta törvénye, ami a hierarchikus rendre épül. 

levels-of-consciousness.jpg

 A hierarchia nem önkényes emberi értéksor, hanem a lét szakrális értékeinek rendje.

Hamvas Béla - Scientia Sacra

Ehhez az értékhez a beavatáson át juthatunk el. 

Beavatáskor az ember megtanulja testét tisztán tartani, az egyszerű ételeket elkészíteni, az egészség szabályaira ügyelni, a káros és tápláló ételeket megkülönböztetni, a tiszta erkölcsre vigyázni, szellemben elmélyedni, meditálni, a komoly szóra hallgatni, az anyag és az érzékek csábításától óvakodni. Az ember megtanulja, hogy a testileg tiszta élet összefügg az erkölcsileg tiszta, s ez a szellemileg tiszta élettel. Megtanul higgadtan és értelmesen beszélni, mert “minden értelem, eszme, szándék, terv, érzelem, tudás, mind beszédbe öltözve jelentkezik. Aki a beszédet nem becsüli, nem tanulja, nem fejezi ki magát röviden, okosan, szépen, egyszerűen, komolyan, az semmit sem ért és nem is vehet komolyan”.

Hamvas Béla - Scientia Sacra

Így ír arról az emberről, aki ezeken kívül helyezi önnönmagát.  

Az emberiségnek pedig minden időben van része, amely ezeket a törvényeket magára kötelezőnek nem ismeri el. Ezt nevezi a hindu hagyomány csandalának, kaszton kívülinek. Csak az ösztön szavára hallgat, az illemmel nem törődik, a tisztasággal, az erkölcsi érintetlenséggel szintén nem, a szokásokat, az udvariasságot nem tiszteli. Elragadtatja magát, indulatos, alacsony vágyak rabságában él, s ezért még csak szégyent sem érez, testi vágyait kiéli, sőt még kérkedik is azzal, hogy gátlásai nincsenek, szennyes szavakat, durva és bárdolatlan hangot használ. Ezt az embert nem az értékek rendje ítéli arra, hogy a szakrális közösségnek tagja ne lehessen. Ez az ember maga helyezi magát törvényen kívül. Nem azért tisztátalan, mert ezt valamely törvénykönyv önkényesen így állapította meg, hanem azért, mert ez az ember a tisztátalanságban van otthon, oda való, ez a világhelye és ott érzi magát jól. Csak egyszer születik, az anyagban, s ezzel tökéletesen meg is van elégedve, és a magasabb rendbe való fölemelkedés vágya benne fel sem ébred. A szellem magasrendűségéről sejtelme sincs, és ha róla hall, hitetlenül áll, vagy gúnyolódik. Életének magas célja a bő táplálkozás és a hosszú alvás, mint a kutyának. Ezért volt az őskorban jelképe a tisztátalan és szégyentelen állat: a kutya.

Hamvas Béla - Scientia Sacra

Ez volt amikor megtaláltam a megoldást ezeknek az embereknek a megértéséhez és elfogadásához.

Az éberséghez, ami által elfogadhatunk és felül emelkedhetünk önmagunkon és ezeken a problémákon az ősi könyvek azt írják, hogy a kocsihajtónak kell engedelmeskedni. Ki is az?

a08a2fd3308a063c158c27e8e3dd2.jpg

Csak az atman, a hallhatatlan Én lehet az, aki a belső kocsihajtó

Sankara

Tudd meg, hogy kocsihajtó vagy, s anyagi tested a kocsi.

Katha upanisád

A természet a kocsi, az égi ember a kocsihajtó.

Az égi ember az isteni értelem.

Zohar

Hét évvel ezelőtt úgy nézett ki számomra, hogy ez az út a hiteles. Minden jel arra vall, hogy nem tévedtem. Próbák, beavatások során jutottam el ide. ...és még sehol sem vagyok. :) A valóságban ötvözni a tudást a jelennel nem is olyan könnyű.

É B E R S É G

kell hozzá. Állandó önmegfigyelés. Helyesbítés, kijavítás és mindig az Isteni Önvalóra való hallgatás. 

 

 

Szólj hozzá

Tudatosság Olvasmány Test-Lélek-Szellem Tanítás