Honnan ered az Anyák napja?
Dávid Júlia - Anyahita, Istenanya
Hajmeresztő hogy még mindig mennyire tudatlanul és tájékozatlanul elhiszünk mindent. Ha valaki rákeres az anyák napja eredetére, azt láthatja, hogy a görögöknél ünnepelték először. Ide Magyarországra csak úgy véletlenül egy diplomata feleség elhozta, mint kuriózumot.
Petrás Mária kerámiája
Szerintem meg ide nem kellett elhozni, mert mindig is ünnepeltük és a mindennapokban tartottuk ezt a szentséget. A mindennapok gyönyörűsége volt megélni az anyaságot és ehhez nagyon erős segítőnk is volt: NAGYBOLDOGASSZONY. Voltak energiái, kivetülései akikhez az szülő nők, asszonyok fohászkodhattak: Szülő Boldogasszony, Babba Mária... Benne él ősiségünkben, benne él lelkünkben. Se tűzzel, se vassal, se tudatos butítással nem tudják irtani belőlünk a kódokat. Gyermekként a hála járja át testünket, lelkünket, mikor Édesanyánkra gondolunk. Anyaként próbáljuk gyermekünknek átadni a feltétel nélküli szeretetet. Támaszunk ebben a férfi, aki biztonságot teremt.
Az anyaságot természetesen nem csak a szülésben lehet megélni, hanem egy jó ügy pártolásában, emberek nevelésében, tájékoztatásában, egy kert megteremtésében és egyáltalán mindenben, ami alkotás.
Tordasi Istenanya 10.000 éves
Hivatalosan is már fény derült nem egy szellemi tudásra is. Kézzel fogható leletekkel tudják/juk igazolni, hogy hitünk milyen régi és még mindig élő gyökerekkel rendelkezik.Nyilván meg is ünnepeltük az édesanyákat, ha szobrot állítottunk erre a célra.
Tordasi Istenanya lelet szintén
A finom agyag és homok keverékéből készült, 7cm magas emberalak a késő kőkorszakból származik. Külön figyelmet érdemel a fej köré rajzolt sugárirányú vonalakból álló mintázat, ami nem más, mint napjainkban az angyalok és a szentek ábrázolásánál alkalmazott glória, azaz a dicsfény. A mellek közötti és feletti jelek olvasata alapján, a szobortöredék valóban egy természetfeletti lényt ábrázol, sőt azokból az emberalak neme is kiolvasható.
Ez a két rovásjel a sárgával jelölt „TEN” és a felette lévő, a glozeli rovásleleteknél már meghatározott „NY” hangértékű lefelé fordított C alakú rovásjel. A „ZS” hang rovásjelét valószínűleg a „TEN” jel alá róhatták, ott ahol a törés van. De az is lehetséges, hogy a „ZS” rovásjelet a „TEN” jelével egyberótták. Erre utal a „TEN” jel középső szárának meghosszabbítása. Mindez azonban nem befolyásolja a teljes olvasat megadását, ami alulról felfelé a következő: (ŐS) „Ten Anya”.
Tatárlakai korong
Ez a korong is már legalább 6500 éves. Gyönyörű fohász van rajta, melyet használjatok bátran!
Oltalmazónk, minden titok dicső NagyAsszonya! Vigyázó két szemed óvjon, NapAtyánk fényében!
Badinyi Jós Ferenc
Ünnepeljünk felhőtlenül, szabadon, ősiségünk teljében, békét és szeretetet hozóan.
Boldog Anyák napját!